Препълнени зали на премиерата на календар „Елховска магия” на Българските корени

img_4674На 22 ноември в 17.00 часа залите на Етнографско-археологически музей – Елхово бяха препълнени от съмишленици, приятели на музея и радетели за българщината. Пред многобройната публика беше представен на живо календарът „Елховска магия” – 2017 г. , издание на Рекламна агенция „Богара” – Пловдив и Етнографско-археологически музей – Елхово.  Пред погледа на зрителите девойките  от страниците на календара по интересен начин представиха своите уникални и автентични носии. Петър Петров – директор на Рекламна агенция „Богара” благодари на участниците за работата по проекта  на  Българските корени –  Симона Тодорова, Бояна Николова, Дона Нешева, Бианка Димова, Ивелина Бахчеванова и Веселина Балтова – манекени и лица от календара, Добринка Костова – гл. уредник в музея – консултант,  стайлинг и текст, Милена  Вълева – уредник– стайлинг и Христо Христов – директор. Кмета на Община Елхово  г-н Петър Киров също благодари на участниците и пожела успех  на календара „Елховска магия”. Танцьорите от Детско-юношески състав „Яница” към ОДК-Елхово, с ръководител Цветанка Христова представиха танца „Тракийска китка”. Участници  в организацията на премиерата „Елховска магия” са и учениците от клуб ”Културно-исторически места и събития в Елховския край” към ПГ „Ст.Караджа” – Елхово, с ръководител Добринка Костова.

Календарите са луксозно подаръчно издание, с размери 32/52 см, отпечатани на гланцова хартия с кристален астролон върху корицата и могат да бъдат закупени от Етнографско-археологически музей  – Елхово, цена дребно 13 лв.