Великденска работилница на Етнографско-археологически музей – Елхово В ПГ “Стефан Караджа“- Елхово

Участниците в клуб „ЕЛХОВОЗНАНИЕ“ от ПГ “Стефан Караджа“ по проект „Твоят час“ с ръководител Добринка Костова – главен уредник в Етнографско-археологически музей-Елхово и специалисти от музея организираха за учениците и преподавателите от гимназията етнографска великденска работилница с презентация, демонстрация и възможност за рисуване на „писани великденски яйца“ с восъчна техника. Гости на великденската работилница бяха учениците от клуб „Детска творилница 2“ от ОУ „Паисий Хилендарски“-Елхово, с ръководител Мария Кичукова. Всички участници – малки и големи с огромен интерес рисуваха с восъчна писалка стилизирани мотиви на шевици, цветя, имена и фигури, оцветяваха яйцата и изработиха традиционни великденски яйца като подарък за любими хора.