Етнографско-археологически музей-Елхово и Общински детски комплекс организират за децата на град Елхово ЕТНОГРАФСКА ВЕЛИКДЕНСКА РАБОТИЛНИЦА

На 20, 21, н 22 април 2021 г. в презентационната зала на експозиция „Археология” на ул.”Пирот” /до Районен съд Елхово/ специалистите от музея ще представят презентация и демонстрация на различни традиционни техники за изписване на великденски яйца с восъчна писалка. Всеки участник ще има възможност сам да изпише и боядиса великденско яйце с елховска шевица или да го нарисува по свой избор. Музеят осигурява безплатно всички необходими материали издухани яйца, восъчни писалки, восък, боя, материали за декориране и др.

Участниците ще си тръгнат с уникално, собственоръчно изработено, традиционно великденско яйце за спомен. Мероприятията ще се проведат при спазване на всички противоепидемични изисквания.

Записвания за участие на тел: 0478/88039.

Община Елхово осигурява маски и дезинфектанти за участниците.