Европейската нощ на музеите в Елхово бе посветена на Велко Кънев

Тази година, Етнографско-археологически музей-Елхово посвети Европейската нощ на музеите на любимеца на българската публика, незабравимия и велик филмов и театрален актьор и режисьор Велко Кънев.

Постоянна експозиция „Велко Кънев“, отвори широко врати, за да могат елховлии отново да се докоснат до таланта на „Нашия Велко“.

Посетителите имаха възможността да разгледат множество снимки от семейния архив, професионалния му път, печатни материали от постановките на Народния театър, в които Велко Кънев е участвал. Дипломата му от ВИТИЗ, лични вещи, фотоси от младежките, войнишките и студентските му години, както и такива с въдица край Тунджа, съхраняват и до днес духа на Велко и го предадоха на всички гости, които уважиха инициативата „Нощ на музеите“. Гласът на Велко изпълни залите на експозицията, докато бяха прожектирани едни от най-емблематичните му филмови роли. Най-малките посетители, научиха и видяха кой е Велко Кънев. Голям, истински, земен, талантлив, любим на всички елховлии Велко!