Тържествено отбелязване на 65 години Етнографско-археологически музей и 100 години от рождението на Иван Желязков – създател на музея 19 януари от 17.30 часа в Ритуална зала „Елхово“

Екипът на Етнографско – археологически музей – Елхово кани своите приятели, граждани и гости на града на Тържественото отбелязване на  65 годишнината на Етнографско-археологически музей и 100 години от рождението на Иван Желязков – създател на музея, в Ритуална зала „Елхово“ от 17.30 часа.

Гостите ще научат  историята за създаването на музея, живота и дейността  на неговия създател – Иван Желязков, роден точно преди 100 години на тази дата.

Ще бъдат представени 20 красиви и уникални носии от богатия етнографски фонд на музея, някои от които на повече от един век.

Носиите ще бъдат презентирани от девойките на клуб «Дигитална история» на ПГ «Св.Климент Охридски», с ръководител Добринка Костова.

Вход-свободен. Заповядайте!